7 ترفند تمیز کردن کیبورد لپ تاپ

7 ترفند تمیز کردن کیبورد لپ تاپ
در این پست می‌خوانید:
5/5 - (2 امتیاز)

آیا فراموش کرده اید که قبل از استفاده کیبورد دستان خود را بشویید؟ آیا هنگام تایپ کردن میان وعده ای می خورید؟ آیا در یک محیط غبار آلود کار می کنید؟ آیا کیبورد خود را مشترک با دیگران استفاده می کنید؟ اگر پاسخ شما به این پرسش ها مثبت است، لازم است کیبورد تان را مرتبا تمیز کنید.

همان طور که می‌دانید تمیز کردن کیبورد لپ تاپ راه و روش های خودش را دارد. کیبورد لپ تاپ، گرد و غبار را زود به خودش می‌گیرید و به همین دلیل باعث کوتاه شدن عمر لپ تاپ میشود. کیبورد لپ تاپ یکی از کثیف ترین قسمت لپ تاپ می‌باشد. بسیاری از کثیفی که در سر انگشت قرار دارد هنگام تایپ کردن به کیبورد لپ تاپ می‌چسبد و باعث کثیفی کیبورد می‌شود. شما می‌توانید با استفاده از پارچه پزشکی کیبورد لپ تاپ خود را به خوبی تمیز کنید.

اگر نیاز به تعمیر کیبرد لپ تاپ دارید، همین الان از طریق تماس با شماره 09353300820 مشکل خود را حل کنید.

میتوانید برای خارج کردن جرم و ذراتی که داخل کیبورد قرار دارد از دمنده هوای فشرده با زاویه مورب استفاده کنید. در ادامه این مقاله از وبلاگ محسن نصرالهی با روش اجرای کار آشنا می‌شویم.

اهمیت تمیز کردن کیبورد لپ تاپ
ترفند تمیز کردن کیبورد لپ تاپ

روش تمیز کردن کیبورد لپ تاپ

به لپ تاپ یک شیب ملایم بدهید

ابتدا لپ تاپ خود را باید خاموش و USB های متصل را از لپ تاپ جدا کنید، یک شیب ملایمی به لپ تاپ خود بدهید و یک ضربه آرامی به پشت لپ تاپ بزنید. بعد به آرامی دست خود را بر روی کیبورد بکشید تا هر چی آشغال لا به لای کیبورد یا روی آن می‌باشد، بیرون بیاید.

یک روش ابتکاری

می‌توانید برای تمیز کردن کیبورد لپ تاپ، انتهای قاشق چایخوری را با پارچه ای مرطوب بپوشانید و آن را به امتداد کلید های کیبورد بکشید. با این کار تمام گرد و غبار های موجود در صفحه کیبورد و بین کلیدهها خارج می‌شود و موجب می‌شود تا کیبورد شما زیباتر و نو به نظر بیاید.

استفاده از دمنده هوا برای تمیز کردن کیبورد لپ تاپ

برای تمیز کردن کیبورد لپ تاپ می‌توانید از دمنده هوای فشرده استفاده کنید.

از جارو برقی استفاده کنید

ابتدا باید جارو برقی به برق زده و سرش را نزدیک کیبورد های لپ تاپ کنید تا، جارو برقی به شما کمک میکند تا کیبورد لپ تاپ شما تمیز تر شوند. شما باید این کار را محتاطانه انجام دهید که به دستگاه شما آسیبی وارد نشود. این روش با سشوار هم قابل اجرا می‌باشد.

برای تمیز کردن کببورد از جارو برفی کمک بگیرید
از جارو برقی استفاده کنید

از یک برس یا مسواک استفاده کنید

پس از آنکه کیبورد خود را تکان دادید، می‌توانید از یک برس یا مسواکی نرم برای تمیز کردن کیبورد خود استفاده کنید، تا آشغال هایی که در لا به لای دکمه های کیبورد است، از آن خارج شود. در مقاله آموزش تمیز کردن لپ تاپ به صورت کامل تر و اصولی این مباحث گفته شده است.

کلید ها را با مایع ظرفشویی بشویید

در این مرحله از تمیز کردن کیبورد لپ تاپ، میبایست ابتدا کلید های کیبورد را جدا کنید و آن ها را داخل یک کاسه ای که چند قطره مایع ظرفشویی است، بیاندازید و اجازه دهید تا 5 دقیقه خیس بخورند. بعد از خیس خوردن یک گوش پاک کن بردارید و دکمه ها را به آرامی پاک کنید. مراقب باشید که نوشته های روی آن پاک نشود. پس از آنکه اطمینان حاصل کردید که کاملا تمیز شده است، با یک دستمال مربوط آن هارا پاک کنید. قبل از جای‌گذاری کلمه ها به کیبورد مراقب باشید که کاملا خشک شده باشد و بعد آن را جای‌گذاری کنید.

لوازم جانبی را پاک کنید

علاوه بر تمیز کردن کیبورد لپ تاپ، برای تمیز کردن وسایل جانبی مانند ماوس، پد لمسی، هندزفری و هدفون چند دقیقه وقت بگذارید آن هارا هم تمیز کنید.

چگونه کیبورد را به مدت طولانی تمیز نگه داریم؟

  • دستان خود را قبل از استفاده با کیبورد بشویید.
  • هنگام استفاده از لپ تاپ از خوردن خوراکی خودداری کنید.
  • نوشیدنی و سایر مایعات را از کیبورد دور نگه دارید.
  • اگر کودکان شما به کیبورد دسترسی دارند، از یک پد سیلیکونی نازک برای محافظت بیشتر از آن استفاده کنید و هر زمان که نیاز به تایپ داشتید آن را بردارید.
تمیز کردن کیبورد لپ تاپ در خانه
نوشیدنی و سایر مایعات را از کیبورد دور نگه دارید.

سوالات متداول کاربران پیرامون تمیز کردن کیبورد لپ تاپ

هر چند وقت یک بار باید کیبورد لپ تاپ خود را تمیز کنیم؟

توصیه می شود حداقل هفته ای یا حداکثر ماهانه یکبار کیبورد را تمیز کنید. البته این توصیه به مقدار استفاده شما نیز بستگی دارد.

از چه وسایلی برای تمیز کردن کیبورد لپ تاپ استفاده کنیم؟

از  فرچه نرم، جاروبرقی یا سشوار، پارچه میکروفایبر مخصوص تمیز کردن شیشه عینک، پد‌ الکلی یا دستمال مرطوب، خلال دندان یا گوش پاک کن می‌توانید برای تمیز کردن آن استفاده کنید.

سخن آخر

کیبورد کامپیوتر یا لپ تاپ هم مانند سایر موارد به مدت طولانی پس استفاده آلوده می‌شود. تمیز کردن کیبورد لپ تاپ یا کامپیوتر نه تنها به کاهش رشد باکتری ها کمک می‌کند، بلکه با از بین بردن بقایای آشغال هایی که می‌تواند کار با کیبورد را دشوار کند، باعث حفظ ظاهر و عملکرد روان تر آن خواهد شد.

همچنان اگر سوالی برایتان باقی مانده در بخش نظرات از ما بپرسید تا مشکل شما را برطرف کنیم.

دیدگاه‌ها ۰
ارسال دیدگاه جدید